Laptopy, tablety

Firma BLU-VISION.PL posiada bogatą ofertę komputerów przenośnych. Zaczynając od 7″ tabletów, a kończąc na 17,3″ notebookach. Nasi pracownicy pomogą wybrać sprzęt dopasowany idealnie do Twoich potrzeb. Nie zostawimy Cię z masą wydruków, specyfikacji nie mówiących tak naprawdę zbyt wiele o kupowanym sprzęcie. My przedstawimy suche fakty oparte na doświadczeniu związanym z sprzedażą tego typu asortymentu. Jednak wiedza i znajomość branży to nic bez konkurencyjnych cen i bogatej oferty. Dlatego też oferujemy naszym klientom bogatą ofertę tabletów oraz notebooków naszego partnera Komputronik S.A.

 Przebijamy ofertę konkurencji! Sprawdź nas!

 

Wybór odpowiedniego notebooka, dopasowanego do potrzeb klienta nie jest w cale takim prostym zadaniem. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych informacji. Przeważnie szukając wymarzonego notebooka nie zwracamy uwagi na jakość wykonania samego urządzenia, a jest to tak naprawdę najważniejsza kwestia. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że żaden producent laptopa w specyfikacji swojego produkty nie podaje konkretnych informacji na temat samego wykonania urządzania! Każdy z producentów stosuje różnej jakości podzespoły, składające się później na całość oraz trwałość kadłubka. Osoba zainteresowana zakupem notebooka przeważnie skupia się na surowych parametrach, oceniając wydajność samej konfiguracji, a nie na wykonanie samego kadłubka, a tylko to jest gwarantem długiej, bezawaryjnej i komfortowej pracy.
Kolejnym aspektem mający zasadnicze znaczenie przy wyborze notebooka jest jego wielkość. W ofercie producentów można znaleźć produkty o bardzo różnych rozmiarach. Są notebooki mieszczące się bez problemu w damskiej torebce czy plecaku naszej pociechy, ale są też takie które swoją budową przypominają bardziej stację roboczą, o znacznie ograniczonej mobilności. Musimy pamiętać o tym, że im mniejszy notebook, tym mniejsza waga, ale i znacznie wydajniejsza praca akumulatora. Dlatego też, koniecznym jest odpowiedzenie sobie na pytanie w jakich warunkach notebook będzie pracował i jakiej wydajności oczekujemy.
Oprócz ogólnej wydajności na którą przekłada się technologia wykonania procesora, ilość pamięci RAM i szybkość pracy dysku, duże znaczenie ma układ graficzny. O wydajności w grach decyduje właśnie układ graficzny. Jeżeli nie jesteśmy zainteresowani graniem na notebooku, to bez problemu możemy wybrać zintegrowaną kartę graficzną, która jest sporo tańsza i potrzebuje mniej energii do pracy.
Ostatnią istotną sprawą przy wyborze notebooka jest ilość i różnorodność złącz zewnętrznych pozwalających na podłączenie dodatkowych urządzeń. Swego czasu przy zakupie notebooka decydującą sprawą była technologia wykonania matrycy. Ekran może być albo błyszczący albo matowy. Na tą chwilę problem ten sam się rozwiązał, matryce błyszczące praktycznie zdominowały rynek notebooków.
Powyższe informacje przedstawiają tylko niektóre dylematy, przed którymi stajemy, decydując się na zakup notebooka, a musimy przecież pamiętać, o jeszcze jednej, ważnej rzeczy – wyglądzie samego urządzenia!
Dlatego oferujemy naszym klientom nie tylko bogatą ofertę tabletów oraz notebooków naszego partnera Komputronik S.A., ale również nieocenioną wiedzę i doświadczenie przy wyborze odpowiedniego modelu.

Jaki laptop? 10 porad, które ułatwią zakup!

 

 • Procesor, model procesora
  Na co ma wpływ: wydajność, wielozadaniowość, energooszczędność, czas pracy na baterii, mobilność, waga i wymiary, cicha praca.
 • Jaki laptop z ekranem matowym i glare?
  Na co ma wpływ: komfort, jakość obrazu, czytelność, bezpieczeństwo, ekran dotykowy.
 • Rozdzielczość ekranu
  Na co ma wpływ: komfort, wielozadaniowość , ergonomia, jakość obrazu, czytelność, multimedia, filmy FullHD.
 • Jaki laptop z kartą bezprzewodową WiFi?
  Na co ma wpływ: szybki internet, szybkie pobieranie plików, filmy on-line, VOD, domowy serwer plików NAS, pliki w chmurze, zasięg w całym domu.
 • Złącza wideo
  Na co ma wpływ: zewnętrzny monitor, projektor, telewizor, FullHD, bezprzewodowy obraz.
 • Karta graficzna
  Na co ma wpływ: laptop do gier, gaming, wydajność 3D, czas pracy na baterii, mobilność, waga i wymiary, cicha praca.
 • Długi czas pracy na baterii ? jaki laptop?
  Na co ma wpływ: mobilność, energooszczędność, dodatkowa bateria, ultrabook.
 • Dysk twardy
  Na co ma wpływ: wydajność, wielozadaniowość, szybkie uruchamianie systemu, energooszczędność, cicha praca, kopia zapasowa, dysk hybrydowy.
 • System operacyjny ? jaki laptop?
  Na co ma wpływ: bezpłatna aktualizacja Windows 10, upgrade do wersji Pro, downgrade do Windows 7, laptop bez systemu.
 • Cechy specjalne laptopów
  Na co ma wpływ: bezpieczeństwo, mobilność, wytrzymałość, gaming, ergonomia, wydajność.

 

Wybierając swój idealny laptop możesz także szukać cech specjalnych, które nie są stosowane w każdym laptopie.

Oto kilka najbardziej przydatnych:

 

 

 • technologia intel vPro ? wyższe bezpieczeństwo, zdalne zarządzanie i serwisowanie laptopa
 • obsługa technologii Nvidia G-Sync ? lepsza płynność animacji dzięki synchronizacji obrazu generowanego przez kartę graficzną z obrazem wyświetlanym na ekranie
 • zintegrowany modem 3G + możliwość zainstalowania telefonicznej karty SIM
 • 3 letnia gwarancja lub możliwość rozszerzenia gwarancji do 3 lat
 • klawiatura gamingowa
 • podświetlana klawiatura
 • klawiatura odporna na zalanie
 • wzmocniona konstrukcja ? odporność na upadek z niewielkiej wysokości
 • wzmocnione zawiasy ekranu
 • wbudowane dwa dyski twarde ? wyższe bezpieczeństwo kopii zapasowej lub wyższa wydajność
 • złącze stacji dokującej lub portu replikatora
 • możliwość rozszerzenia pamięci RAM do 16 lub 32GB

 

Nie musisz decydować sam! Skontaktuj się z nami! 

Nasi handlowcy pomogą Tobie dokonać wyboru!

 

W razie pytań i niejasności prosimy o kontakt telefoniczny tel. 32-321-0007 lub email sklep@blu-vision.pl.